Pueria Uno to suplement diety
opracowany specjalnie dla
kobiet planujących ciążę oraz
w ciąży do końca 12. tygodnia.

Pueria Uno to pierwszy preparat
na rynku polskim BEZ substancji
wypełniających, barwników oraz
konserwantów
– zawierający
składniki rekomendowane przez
Polskie Towarzystwo Ginekologów
i Położników:
kwas foliowy, witaminę
D, jod, DHA¹ w połączeniu z choliną,
witaminą B6 i B12.

unouno

Planujesz zostać mamą? Jesteś w ciąży?

Z miłości mamy do dziecka wynika troska i potrzeba zapewnienia mu tego, co najlepsze. A kobieta staje się mamą już na etapie planowania macierzyństwa. W tym szczególnym czasie warto wybierać preparaty dopasowane do kolejnych etapów macierzyństwa: od momentu planowania, przez ciążę aż do końca karmienia piersią, które charakteryzują się czystym składem2.

Pierwszy trymestr to czas najbardziej intensywnego rozwoju płodu. Od około 22. dnia zaczyna pracować serce; pomiędzy 22. a 28. dniem od zapłodnienia dochodzi do zamknięcia cewy nerwowej, która w kolejnej fazie rozwoju przekształca się w mózg i rdzeń kręgowy. Dziecko do prawidłowego rozwoju mózgu oraz rdzenia kręgowego potrzebuje kwasu foliowego. Większość kobiet dowiaduje się o ciąży dopiero między czwartym a szóstym tygodniem – wtedy gdy mózg i rdzeń kręgowy dziecka są już ukształtowane.

Eksperci PTGiP zalecają suplementację kwasem foliowym nawet przez 3 miesiące przed zajściem w ciążę3. Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej
u rozwijającego się płodu4.

Pueria Uno pomaga uzupełnić zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy z dietą w okresie planowania ciąży i w I trymestrze.

Pueria Uno to:

Czysty skład

bez substancji wypełniających,
barwników oraz konserwantów.

Rekomendowane
składniki przez PTGiP

w ilościach zgodnych z najnowszymi wytycznymi z 07/20211: kwas foliowy, witamina D, jod, DHA.
Ważne, Pueria Uno nie zawiera żelaza – według najnowszych wytycznych PTGiP1, suplementacja żelaza zalecana jest jedynie w konkretnych przypadkach, gdyż jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży.

Cholina + aktywne formy witaminy B6 i B12

przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Prawidłowy poziom homocysteiny ma wpływ na prawidłowy przebieg ciąży.

300 mg DHA w naturalnej postaci trójglicerydów

czyli takiej, jaka naturalnie występuje w organizmie. Dzięki temu może być lepiej przyswajany przez organizm człowieka5. PTGiP zaleca suplementację co najmniej 200 mg DHA u wszystkich kobiet w ciąży1.

Dwa źródła
folianów

kwas foliowy oraz jego aktywna forma: L-metylofolian wapnia, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy i może być od razu wykorzystana przez organizm.

O możliwości wykorzystania kwasu foliowego przez organizm decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje nawet u 50% populacji¹. U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet aż o 70%. Badania naukowe potwierdzają, że wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt nikim poziomem jego aktywnej postaci we krwi6.

Źródłem DHA w produkcie jest wysokogatunkowy olej rybi otrzymywany opatentowaną technologią Golden Omega®, która zapewnia jego wyjątkową czystość i jakość:

Poznaj opinie o produkcie

Krótki proces
produkcji

minimalizuje utlenianie kwasów omega-3 i dzięki temu zapobiega przekształcaniu kwasów tłuszczowych w szkodliwe związki

no-alt

Wynik <2 na skali Gardnera

poniżej 2 (max limit 18) – określa jakość omega-3 na podstawie barwy, im jaśniejsza tym lepsza

no-alt

Wynik <6 na skali
TOTOX

poniżej 6 (max limit 28) – mierzy zawartość utlenionych kwasów omega-3, niski poziom wskazuje na niski stopień utleniania oleju co przekłada się na łagodny smak i zapach oraz minimalizuje efekt rybnego odbijania

no-alt

Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników bezpiecznym źródłem DHA dla kobiet w ciąży są małe ryby7. DHA w Pueria Uno pozyskiwany jest z małych ryb sardeli, pochodzących z certyfikowanych łowisk o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3.

  • Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych. Wytyczne PTGiP 07/2020. https://www.ptgin.pl/rekomendacje-1
  • Czysty skład - bez substancji wypełniających, bawników i konserwantów.
  • Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Suplementacja folianów w okresie przedkoncepcyjnym, w ciąży i połogu. Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2017, 2, 5, 210–214.
  • Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Produkt przeznaczony jest dla kobiet w wieku rozrodczym, a korzystny efekt na cewę nerwową występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 μg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu, aż do zakończenia procesu organogenezy. Istnieje wiele czynników ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej i zmiana jednego z nich może wywierać korzystny wpływ lub nie.
  • Dyerberg J. i wsp.: Bioavailability of marine n-3 fatty acid formulations, Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids 83., 2010
  • Seremak-Mrozikiewicz A. i wsp. The frequency of 677C &gt; T polymorphism of MTHFR gene in the Polish population. Archives of Perinatal Medicine 2013, 19, 12-18.
  • Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących. Ginekologia Polska 2014, 85, 395-399.

Zawartość składników
w dziennej porcji

Zalecana dzienna porcja do spożycia:
1 kapsułka z witaminami i minerałami + 1 kapsułka z DHA

Składniki odżywcze1 kapsułka z witaminami i minerałami zawiera:%
RWS*
Kwas foliowy z:
L-metylofolianu wapnia
Kwas pteroilomonoglutaminowy
800 µg
400 µg
400 µg
400%
Witamina D50 µg (2000 j.m.)**1000%
Witamina B61,9 mg136%
Witamina B122,6 µg104%
Jod200 µg133%
Cholina130 mg-
Składniki odżywcze1 kapsułka z DHA zawiera:%
RWS*
DHA300 mg-
EPA30 mg-

* Procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia
** Jednostek międzynarodowych

Składniki kapsułki z witaminami i minerałami:dwuwinian choliny (cholina); hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka); pirydoksalo-5-fosforan (witamina B6); L-metylofolian wapnia (kwas foliowy); kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy); jodek potasu (jod); cholekalcyferol (witamina D); metylokobalamina (witamina B12).

Składniki kapsułki z DHA:trójglicerydy kwasów omega-3 z ryb, w tym kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz kwas eikozapentaenowy (EPA); żelatyna wołowa (kapsułka); substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Ostrzeżenia i inne informacjeNie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia produktu należy skonsultować z lekarzem. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczająca ilość składników odżywczych.

Warunki przechowywania:Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.