Pueria Duo została specjalnie
opracowana na okres ciąży
od 13. tygodnia do końca
karmienia piersią.

Pueria Duo to pierwszy preparat
na rynku polskim BEZ substancji
wypełniających, barwników

oraz konserwantów syntetycznego pochodzenia – zawierający
składniki rekomendowane przez
Polskie Towarzystwo Ginekologów
i Położników:
kwas foliowy, witaminę D,
jod, DHA¹ w połączeniu z choliną.

duoduo

Ciąża to wyjątkowy okres, w którym Twoje dziecko
przechodzi różne fazy rozwojowe.

W drugim trymestrze ma już wykształcone wszystkie organy i zaczyna intensywnie rosnąć. W tym czasie dojrzewają jego narządy wewnętrzne oraz układ nerwowy.
W trzecim trymestrze dojrzewa układ oddechowy, mózg i narząd wzroku, zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej. W czasie karmienia piersią mleko matki jest głównym źródłem składników odżywczych dla dziecka – ich właściwa ilość w pokarmie jest kluczowa dla jego dalszego prawidłowego rozwoju.

Od 13. tyg ciąży znacząco wzrasta zapotrzebowanie na DHA1, który stanowi aż 97% wszystkich kwasów tłuszczowych w mózgu2. Czy wiesz, że Twój organizm nie umie go syntetyzować? Dlatego tak ważne jest, aby dostarczyć jego odpowiednią ilość w tym okresie.
Pueria Duo pomaga uzupełnić dietę o 600 mg DHA, który wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią3.

Pueria Duo to:

Czysty skład

bez substancji wypełniających,
barwników i konserwantów
syntetycznego pochodzenia

Rekomendowane
składniki przez PTGiP

w ilościach zgodnych z najnowszymi wytycznymi z 07/20211: kwas foliowy, witamina D, jod, DHA.
Ważne, Pueria Duo nie zawiera żelaza – według najnowszych wytycznych PTGiP1, suplementacja żelaza zalecana jest jedynie w konkretnych przypadkach, gdyż jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży.

Cholina

przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Prawidłowy poziom homocysteiny ma wpływ na prawidłowy przebieg ciąży.

600 mg DHA w naturalnej postaci trójglicerydów

czyli takiej, jaka naturalnie występuje w organizmie. Dzięki temu może być lepiej przyswajany przez organizm człowieka4.

Dwa źródła
folianów

kwas foliowy oraz jego aktywna forma: L-metylofolian wapnia, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy i może być od razu wykorzystana przez organizm.

O możliwości wykorzystania kwasu foliowego przez organizm decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje nawet u 50% populacji1. U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet aż o 70%. Badania naukowe potwierdzają, że wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt nikim poziomem jego aktywnej postaci we krwi5.

Źródłem DHA w produkcie jest wysokogatunkowy olej rybi otrzymywany opatentowaną technologią Golden Omega®, która zapewnia jego wyjątkową czystość i jakość:

Produkt bezglutenowy, bez cukru, bez laktozy.

Certyfikacja Orivo

to unikalna technologia potwierdzająca autentyczność pochodzenia użytego surowca, oparta na analizie laboratoryjnej każdej partii produkcyjnej: oleju z ryb oraz wybiórczo kapsułek po wprowadzeniu produktu do sprzedaży. Sprawdź produkt na www.orivo.no wpisując nr: 1551.

Orivo Logo

Wynik <2 na skali Gardnera

poniżej 2 (max limit 18) – określa jakość omega-3 na podstawie barwy, im jaśniejsza tym lepsza

no-alt

Wynik <6 na skali
TOTOX

poniżej 6 (max limit 28) – mierzy zawartość utlenionych kwasów omega-3, niski poziom wskazuje na niski stopień utleniania oleju co przekłada się na łagodny smak i zapach oraz minimalizuje efekt rybnego odbijania

no-alt

Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników bezpiecznym źródłem DHA dla kobiet w ciąży są małe ryby6. DHA w Pueria Uno pozyskiwany jest z małych ryb sardeli, pochodzących z certyfikowanych łowisk o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3.

  • 1Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych. Wytyczne PTGiP 07/2020. open_in_new
  • 2Kamiński K. i wsp. Epigenetyka, czyli jak przez metylację możemy oszukać genetyczne przeznaczenie. Postępy Neonatologii Nr 1/2015.
  • 3Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie 250 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych.
  • 4Dyerberg J. i wsp.: Bioavailability of marine n-3 fatty acid formulations. Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids 83., 2010.
  • 5Seremak-Mrozikiewicz A. i wsp.: The frequency of 677C>T polymorphism of MTHFR gene in the Polish population. Archives of Perinatal Medicine 2013, 19, 12-18.
  • 6Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących. Ginekologia Polska 2014, 85, 395-399.

Zawartość składników
w dziennej porcji

Zalecana dzienna porcja do spożycia:
1 kapsułka z witaminami i minerałami + 2 kapsułki z DHA

Składniki odżywcze1 kapsułka z witaminami i minerałami zawiera:%
RWS*
Kwas foliowy z:
L-metylofolianu wapnia
Kwas pteroilomonoglutaminowy
612 µg
312 µg
300 µg
306%
Witamina D50 µg (2000 j.m.)**1000%
Jod200 µg133%
Cholina130 mg-

* Procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia
** Jednostek międzynarodowych

Składniki odżywcze2 kapsułki z DHA zawierają:%
RWS*
DHA600 mg-
EPA60 mg-

* Procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia
** Jednostek międzynarodowych

Składniki kapsułki z witaminami i minerałami:dwuwinian choliny (cholina); hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka); L-metylofolian wapnia (kwas foliowy); kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy); jodek potasu (jod); cholekalcyferol (witamina D).

Składniki kapsułki z DHA:trójglicerydy kwasów omega-3 z ryb, w tym kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz kwas eikozapentaenowy (EPA); żelatyna wołowa (kapsułka); substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Ostrzeżenia i inne informacjeNie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia produktu należy skonsultować z lekarzem. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczająca ilość składników odżywczych.

Warunki przechowywania:Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.